Jest też jeden kurs mniej do "Bydgoszcz Wschód" a w zamian jeden więcej do "Myślęcinek"
Schemat >> http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/ufiles/mapka_tur.jpgAutobusowe i tramwajowe linie turystyczne w sezonie 2014
Z przyjemnością informujemy, że już 19 czerwca 2014r. kultowe “Ogórki” oraz zabytkowe tramwaje powrócą na swoje trasy. UWAGA - autobusy linii nr 100 i 101 będą w sezonie wakacyjnym 2014r. rozpoczynać swoje kursy na przystanku początkowo-końcowym Stary Rynek. Z przejażdżki “Ogórkiem” skorzystać będzie można w każdą sobotę, niedzielę i święto od 19.06.2014r. do 14.09.2014r. Linia tramwajowa nr 10, obsługiwana taborem zabytkowym, rozpocznie regularne kursowanie 21.06.2014r. (w soboty, niedziele i święta). Dodatkowo, ze względu na odbywający się 19 czerwca 2014r. nad Starym Kanałem Bydgoskim festyn rodzinny “Śluzy 2014” uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa nr 0 kursująca na trasie Babia Wieś – R.Jagiellonów – Garbary – Wilczak. Linia będzie obsługiwana taborem zabytkowym.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z przygotowanych przez nas na sezon wakacyjny 2014 komunikacyjnych atrakcji!
Linia tramwajowa nr 0 w dniu 19.06.2014
Obsługę zapewnią zabytkowe tramwaje: w dzień słoneczny zielony "Dziadek Herbrand" i kremowy Herbrand "Persil", w dni pochmurne "Persil" oraz "Czerwona eNka".
Trasa: Babia Wieś – R.Jagiellonów – Garbary – Wilczak
- odjazdy z Babiej Wsi: 13:36, 14:06, 14:36, 15:06, 15:36, 16:06, 16:36, 17:06, 17:36, 18:06, 18:36, 19:06
- odjazdy z Wilczaka: 14:02, 14:32, 15:02, 15:32, 16:02, 16:32, 17:02, 17:32, 18:02, 18:32, 19:02, 19:32
Linia tramwajowa nr 10 od 21.06.2014
Obsługę zapewnią zabytkowe tramwaje: w dzień słoneczny zielony "Dziadek Herbrand" i kremowy Herbrand "Persil", w dni pochmurne "Persil" oraz "Czerwona eNka".
Trasa: Bałtycka – Dworzec Autobusowy - r. Jagiellonów - Las Gdański
- odjazdy z Bałtyckiej: 10:34, 11:14, 11:54, 12:34, 13:14, 13:54, 14:34, 15:14, 15:54, 16:34, 17:14, 17:54
- odjazdy z Lasu Gdańskiego: 11:16, 11:56, 12:36, 13:16, 13:56, 14:36, 15:16, 15:56, 16:36, 17:16, 17:56, 18:36
Linia autobusowa nr 100 od 19.06.2014
Trasa w kierunku Myślęcinka: Stary Rynek - r. Jagiellonów - Markwarta - Sieńki - Ogińskiego - Sułkowskiego - Czerkaska - Gdańska - Myślęcinek
- odjazdy ze Starego Rynku: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00, 18:30
Trasa w kierunku Placu Teatralnego: Myślęcinek - Gdańska - Powst. W-wy - Zaświat - Zygmunta Augusta - Dworzec Główny - Dworcowa - Królowej Jadwigi - Focha - Kruszwicka - Grudziądzka - Wały Jagiellońskie - Jana Kazimierza - Stary Rynek
- odjazdy z Myślęcinka: 10:56, 11:56, 12:56, 13:56, 14:56, 15:26, 15:56, 16:26, 16:56, 17:26, 17:56, 18:26, 18:56, 19:26
Linia autobusowa nr 101 od 19.06.2014
Trasa: Stary Rynek - r. Jagiellonów (powrót Bernardyńska - Zbożowy Rynek - Jana Kazimierza - Stary Rynek) - Markwarta (powrót Piotrowskiego - Jagiellońska) - Sieńki - Skłodowskie-Curie - Łęczycka - Fordońska - Konduktorska - Bydgoszcz Wschód (Izba Tradycji Bydgoskich Dróg Żelaznych)
- odjazdy ze Starego Rynku: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30
- odjazdy z Bydgoszcz Wschód: 11:23, 12:23, 13:23, 14:23
Linie nr 100 i 101 będą obsługiwane przez Jelcze "Ogórki".
Na wszystkich liniach specjalnych będzie obowiązywała standardowa taryfa opłat ZDMiKP. Pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe będą mogli korzystać z w/w linii bez dodatkowych opłat.
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.ph ... le&id=2034